Media sponsor

Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Fitore e madhe e Kosovës U21, mund Turqinë dhe merr primatin në grup

11.06.2019 22:04:33

Kombëtarja e Kosovës U21 në futboll ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje kualifikuese për EURO 2021.
Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin Fadil Vokrri.
Arbenit Xhemajli, Mirlind Daku dhe Lirim Kastrati shënuan golat për tanët.
Me gjashtë pikë të tubuara Kosova ndodhet e para në grupin 3 kualifikues për EURO 2021.
KOK përgëzon kombëtaren tonë U21 për fitoren duke iu uruar vazhdimësi të sukseseve. 

FOTO: Hilmi Veliu

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018