Media sponsor

Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Telegram ngushëllimi për familjen e futbollistes, Florijana Ismaili

02.07.2019 22:20:05

Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin tragjik për gjetjen e trupit të pa jetë të futbollistes shqiptare, Florijana Ismaili.
Florijana ishte shembull i futbollistes, e cila me arritjet e saja prezantoi denjësisht futbollin dhe sportin shqiptar në shtetin zviceran, ku për disa vjet kontribuoi duke bartur me sukses edhe fanellën e Zvicrës.
Ajo ishte idhull për shumë sportiste jo vetëm në Zvicër, pasi me punë dhe përkushtim kishte ndërtuar karrierë të suksesshme, e cila fatkeqësisht ju ndalë në gjysmë.
24-vjeçarja ishte zhdukur prej disa ditësh në njërin nga liqenet e Comos në Itali, kurse autoritetet italiane gjetën sot trupin e saj.
Në emër të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe gjithë Lëvizjes Olimpike në Kosovë, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes së saj, komunitetit të futbollit, miqve dhe gjithë dashamirësve të sportit.

Me respekt

Besim Hasani
President i Komitetit Olimpik të Kosovës

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018