Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Presidenti i KOK pret Kampionet Ballkanike KB \

06.05.2015 10:51:39

Sot me date 05.05.2015, ne zyren e Komitetit Olimpik te Kosoves u prit ekipi kampion i BIBL (Liga Nderkombetare Ballkanike e Basketbollit) KB "Sigal Prishtina", nga Presidenti i KOK Besim Hasani.

Ekipi udhehiqej nga Presidenti Blerand Stavileci, dhe u mirepriten me respekt e konsiderate te larte per fitoren historike ne ligen Ballkanike.

Presidenti i Klubit "Sigal Prishtina" shprehu krenarine dhe kenaqesine qe ky moment tashme eshte real dhe se kjo do te beje qe i gjithe basketbolli Kosovar te perparoje si dhe ekspozimi e vemendja me e madhe e publikut te beje qe me shume partnere e sponsore te behen te interesuar per te mbeshtetur edhe me tej zhvillimin e sportit.

Presidenti i KOK Besim Hasani, shprehu konsideraten e larte per kete arritje, dhe falenderoi lojtaret, ekipin menaxhues, trainerin dhe sponsoret per suksesin e arritur. Nje dedikim i vecante iu be edhe lojtareve te huaj qe luajne per Sigal Prishtina, si dhe iu dorezua nje mirenjohje e dedikuar Klubit te Basketbollit per kete rast dhe fitore historike.

Presidenti Besim Hasani tha: "Fitorja Ballkanike ben qe te mendohet se edhe Lojerat Olimpike jane nje objektiv i arritshem ne horizont per basketbollin Kosovar, ndaj suksese, e kurdohere do te keni mbeshtetjen jo vetem morale te Levizjes Olimpike."

Lojtaret Kampione firmosen me autografet personale Bluzen simbolike te KOK.

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0