Kosovarët mbrrijnë në Erzurum

11.02.2017 15:41:55

Sportistët kosovarë, pjesëmarrës në Festivalin Olimpik Dimëror Evropian për të rinj që fillon nesër, kanë mbërritur në Erzurum të Turqisë.

Nesër ata do të marrin pjesë në hapjen solemne të kësaj ngjarjeje.
Po ashtu ata nesër do t\'i nisin stërvitjet, kurse garat i fillojnë nga pasnesër.

Garuesit kosovarë do të garojnë në sllallom dhe sllallom të madh (disiplinat alpike) dhe në snoubord.

Zyra për medie e KOK