Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Paris

13.02.2017 15:27:26

Nga Erzurum i Turqise ku po zhvillohet EYOF2017, pershendesim fitoren madheshtore te Ekipit Kombetar te Xhudos! 

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi dhe trajneri i saj Driton Kuka, se bashku me Distria Krasniqin por edhe Nora dhe Akil Gjakoven triumfuan ne 'Grand Slam'-in e Parisit! 

Mbi 20000 shikues u ngriten ne kembe per te pershendetur fitoren, e cila njeheresh simbolizon rrugetimin e Ekipit drejt "Tokio2020" gjate intonimit te Himnit dhe valvitjes se Flamurit! 

Majlinda Kelmendi po na udheheq ne motivin tone drejt shkelqyeshmerise! Te dalesh kampione nuk eshte fare e lehte, te ruash titullin si me e mira e Botes, kjo eshte krenaria me e madhe qe i ben nder kombit dhe i ben emer Kosoves 

Drejt Tokyo2020, rrugetimi yne sapo u bekua nga fitorja juaj Majlinda, Distria dhe Driton. Jeni yje qe ndriconi rrugen drejt ekselences per te gjithe. Komiteti Olimpik i Kosoves ju pershendet! 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0