Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Fillon Kampionati Evropian i boksit për të reja dhe juniore, Donjeta Sadiku, synon mbrojtjen e titullit

03.07.2017 14:23:18

Ka filluar Kampionati Evropian i boksit për të reja dhe juniore, që po mbahet në Sofie të Bullgarisë.Kosova po përfaqësohet me dy boksiere, kampionen evropiane, Donjeta Sadiku, në kategorinë deri 57 kilogram dhe Fjolla Qunaj, në kategorinë deri 52 kilogram. Të hënën është hedhur edhe shorti, që për garueset tona është mjaftë i vështirë. Donjeta Sadiku do të përballet me kundërshtaren më të mirë të grupit, anglezen, Sian O’toole, kurse Qunaj do të boksojë me Anabelle Bruun të Norvegjisë.
Sadiku duelin e parë do ta ketë nesër (4 korrik), kurse Qunaj një ditë më pas.
Donjeta do të synojë të mbrojë titullin e kampiones, të fituar në Evropianin e vitit të kaluar, të mbajtur në Ordu të Turqisë.
Me garueset tona janë edhe trajneri, Besim Brahimi, dhe gjyqtari, Latif Demolli.

 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0