Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Tenistët mësojnë kundërshtarët e tyre

23.07.2017 16:33:34

Dy tenistët, Diell Mehmedi dhe Blearta Ukëhaxhaj, kanë mësuar kundërshtarët e tyre në rrethin e parë të garave në tenis, në Festivain Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”.
Shorti i hedhur të dielën ka vënë përballë Mehmedin me garuesin nga Republika e Irlandës, Conor Gannon.
Ukëhaxhaj, në rrethin e parë do të ketë për kundërshtare suedezen, Olivia Malm.
Duelet e të dy garuesve do të zhvillohen nesër (e hënë), derisa ora e saktë ende nuk dihet.
Garat në tenis fillojnë nga ora 09:00. Kujtojmë që Blearta është edhe bartëse e flamurit të Kosovës në ceremoninë solemne të EYOF-it, që bëhet sonte (e diel) prej orës 20:30.
 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0