Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Eliminohet Diell Mehmedi, nesër garon Blearta Ukëhaxhaj

24.07.2017 23:41:26

Diell Mehmedi nuk ka arritur të kalojë në rrethin e dytë të garave të tenisit, që po zhvillohen në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”.
Garuesi ynë u mposhtë nga irlandezi, Connor Gannon, 2:0 në sete, 6:1 dhe 6:0.
Dielli e nisi mirë ndeshjen, duke fituar gejmin e parë, dhe ishte afër ta fitojë edhe të dytin, por më pas kundërshtari i tij tregoi përvojë dhe përqendrim më të madh.
Trajneri i tij, Argjend Lecaj, thotë se përvoja e bëri të veten.
“Irlandezi fitoi me meritë, kurse dallimin e bëri përvoja. Dielli e nisi mirë ndeshjen, por më pas nuk e kishte përqendrimin e duhur, sidomos në momentet vendimtare kur ishte afër fitimit të gemave”, deklaroi Lecaj.
Nesër rreth orës 10:00 garon tenistja tjetër, Blearta Ukëhaxhaj, e cila ishte paraparë të zhvilonte ndeshjen të hënën, por shkaku i reshjeve të shiut do të luajë nesër. Ajo takohet me suedezen, Olivia Malm.

 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0