Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Sonte organizohet ceremonia e përvjetorit të parë të medaljes së artë olimpike

07.08.2017 09:28:15

Përvjetori i parë i medaljes së artë olimpike të fituar nga Majlinda Kelmendi në Lojërat Olimpike “RIO 2016” do të festohet sonte në Prishtinë.
Komiteti Olimpik i Kosovës do të organizojë ceremoninë në pllaton afër sheshit “Zahir Pajaziti” (pranë Hotel Grand).
Ceremonia fillon në ora 19:30, ku pjesëmarrës pritet të jenë edhe Majlinda Kelmendi, Driton Kuka, dhe zyrtarë të lartë të shtetit të Kosovës.

E gjithë ceremonia do të transmetohet LIVE tek faqja zyrtare e KOK-ut në Facebook.

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0