Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Përkundër paraqitjeve të mira, eliminohen edhe Nora dhe Akil Gjakova

30.08.2017 13:38:31

Pas Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit, edhe Nora e Akil Gjakova nuk arritën të fitojnë medalje në Kampionatin Botëror të xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.
Përkundër paraqitjeve të mira, Nora nuk arriti të kalojë koreanen Youjeong Këon, nga e cila u mposht me shënim të artë në rrethin e tretë të kategorisë deri në 57 kilogram.
Paraprakisht ajo kishte mposhtur hungarezen Hedvig Karakas, kurse rrethin e parë e kaloi pa luftë.
Vëllai i Norës, Akili, në luftën e parë mposhti spanjollin, Javier Ramirez, kurse në rrethin e dytë u mund nga Rustam Orujov i Azerbajxhanit.
Si Nora, ashtu edhe Akili, me potencialin e treguar, premtojnë suksese në karrierën e tyre.

 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0