Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Gentiana Beqa fiton medaljen e artë në Kampionatin Botëror të IFBB-së

02.12.2017 09:34:11

Gentiana Beqa ka shënuar një tjetër sukses të madh në arenën ndërkombëtare.

Kampionia e Evropës ka fituar sot (e shtunë) medaljen e artë në Kampionatin Botëror të IFBB-së, që po mbahet në Francë.

Gentiana zuri vendin e parë në kategorinë World Wellness Fitness Overall dhe Victory World Wellness Fitness.

Ajo këtë vit u shpall edhe kampione e Evropës.

Komiteti Olimpik i Kosovës përgëzon suksesin madhështor të Beqës dhe i uron suksese edhe në garat e ardhshme.
 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018