Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Distria Krasniqi del e pesta në Mastersin e mbajtur në Rusi

16.12.2017 10:43:52

Distria Krasniqi ishte e pafat në luftën për medaljen ebronztë në Mastersin që po mbahet në St. Petersburg të Rusisë.

Xhudistja jonë u mposhtë nga braziliania, Erika Miranda, meshënim të artë, në kategorinë -52 kg.

Deri tek lufta për të bronztën, Distria erdhi me repesazh.Ajo mposhti Natsumi Tsunoda të Japonisë dhe Reka Pupp të Hungarisë, kurse nëçerekfinale u mposht nga rusja, Natalia Kuziutina.

Krasniqi përfundoi në vendin e pestë në renditjen përfundimtaretë kësaj kategorie.

Garuesja tjetër, Nora Gjakova, u mposhtë në luftën e parënga koreania, Youjeong Kwon.

Ju urojmë suksese në garat e ardhshme xhudisteve tona.

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0