EYOF VEROR GYOR 2017

Shteti Hungari
Data e Lojërave 23 korrik - 30 korrik
2017

 

Në Gyor të Hungarisë prej 23-27 korrik 2017 u mbajt Festivali Olimpik Evropian për të rinj, në të cilin ekipi olimpik i Kosovës për të rinj, mori pjesë me 14 sportistë.

Sportet në të cilat u përfaqësua Kosova janë: Atletika, xhudo, tenisi dhe noti.

Rezultatet më të mira, Kosova, i arriti në xhudo, ku ishte afër të fitojë medalje me Laura Fazliun, e cila u rendit në vendin e pestë, kurse Shpat Zeka në të shtatin.

 

Lajme nga EYOF VEROR GYOR 2017

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]