Ambasadori i Francës në Prishtinë, Didier Chabert, shtroi darkë për drejtuesit e sportit kosovar

E enjte,  16 nëntor 2017

Ambasadori i Francës në Prishtinë, z. Didier Chabert, ka organizuar të mërkurën mbrëma darkë relaksuese për drejtuesit e sportit në Kosovë. Delegacioni i mysafirëve të z. Chabert, kryesohej nga presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani. Nga federatat, pjesëmarrës ishin, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, z. Fadil Vokrri, ai i basketbollit, z. Erolld Belegu, i hendbollit, z. Eugen Saraqini, i skitarisë, z. Milaim Kelmendi, si dhe drejtori i Departamentit të Sportit në MKRS, z. Ibër Alaj. Ambasadori z. Chabert, u interesua për zhvillimet në sportin e Kosovës, por edhe për Lojërat Olimpike 2024, që do të mbahen në Paris, si dhe organizimin e kampeve të ndryshme në kryeqytetin francez. Presidenti i KOK-ut, z. Besim Hasani, e vlerësoi lartë takimin me z. Chabert, derisa e ftoi në Gala Mbrëmjen, që do të organizohet për nderë të tre vjetorit të pranimit të Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar dhe 25 vjetorin e themelimit të KOK-ut. Ceremonia do të organizohet më 11 dhjetor 2017, në Hotel Emerald në Prishtinë. Kjo ishte hera e tretë që z. Didier Chabert fton drejtuesit e sportit kosovar në darkë.  Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]