Ardit Delijaj kualifikohet në finale të turneut ndërkombëtar “Bocskai Istvan” në Hungari

E premte,  08 shkurt 2019

Boksieri Ardit Delijaj është kualifikuar në finale të turneut memorial ndërkombëtar “Bocskai Istvan”, që po mbahet në Debrecen të Hungarisë.
Delijaj shënoi dy fitore të premten dhe sot, në kategorinë deri në 81 kilogramë.
Në çerekfinale mundi spanjollin, Alejandro Camacho Fernandez, ndërsa sot në gjysmëfinale triumfoi ndaj lituanezit, Paulius Zujevas. Arditi nesër (e shtunë) takohet në finale me norvegjezin, Artjom Kasparian.
Boksieri tjetër, Shpëtim Bajoku, u mposhtë në luftën e parë (çerekfinale), të kategorisë deri në 64 kilogramë.
Turneu është në kalendarin e garave të Unionit Evropian të Boksit, ndërsa po marrin pjesë 30 shtete të botës. Ndarjen e drejtësisë në këtë turne po e kryen me sukses edhe gjyqtari ndërkombëtar, Latif Demolli.
I urojmë suksese Delijajt në luftën për medaljen e artë.
 Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: