Bajoku dhe Deliaj garojnë në turneun ndërkombëtar të boksit “Bocskai Istvan”

E mërkurë,  06 shkurt 2019

Boksierët Shpëtim Bajoku dhe Ardit Delijaj do të përfaqësojnë Kombëtaren e Kosovës në boks në turneun e 63-të memorial ndërkombëtar “Bocskai Istvan”, që mbahet prej sot deri më 9 shkurt në Debrecen të Hungarisë.

Turneu është në kalendarin zyrtar të Unionit Evropian tëBoksit (EUBC), ndërsa marrin pjesë 30 shtete të botës. Në mesin e garuesve, sipas ueb-faqes zyrtare të EUBC-së, pjesëmarrës në gara janë edhe kampion të botës dhe medalistë Olimpikë.

Bajoku do të garojë në kategorinë deri në 61 kilogramë, kurse pas shortit të hedhur sot, ai në luftën e parë do të ndeshet me moldavin, Cvasius Migail. Delijaj përballë do të ketë spanjollin, Aleksando Camacho Fernandez, në kategorinë deri në 81 kilogramë.

“Besojmë dhe shpresojmë që boksierët tanë do të korrin fitore dhe të kualifikohen në çerekfinale”, thuhet në njoftimin e Federatës së Boksit të Kosovës.

KOK iu uron fat dhe suksese boksierëve tanë.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: