Dardan Cena, medalist i bronztë i Evropës për junior

E premte,  16 shtator 2022

Xhudisti, Dardan Cena, ka shënuar suksesin më të madh në karrierën e tij.

Ai fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të juniorëve, që u mbajt në Pragë të Republikës së Çekisë, kategoria -73 kg.

Cena shënoi pesë fitore, të gjitha me ippon. Humbjen e vetme e pësoi në gjysmëfinale.

Dardani është Shpresë Olimpike 2022, dhe njëherit shpresë e madhe e sportit tonë më të suksesshëm, xhudos.

Në Pragë morën pjesë edhe Erza Muminoviq, bursiste olimpike Paris 2024. Ajo zuri vendin e pestë në kategorinë -52 kg, ndërsa Dëbora Gjakova, u ndalë në raundin e parë të kategorisë -57 kg.

KOK përgëzon suksesin e Dardanit dhe gjithë komunitetit të xhudos.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]