Distria Krasniqi dhe Driton Kuka nominohen për më të mirët e vitit 2021

E enjte,  25 nëntor 2021

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, dhe trajneri i saj, Driton Kuka, janë nominuar për të fituar çmimet vjetore të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos (IJF).

Krasniqi është nominuar për “Xhudisten më të mirë femër të vitit 2021”, ndërsa Kuka për “Arritja më e madhe e trajnerit 2021".

Për më të mirët duhet votuar përmes ueb-faqes zyrtare të IJF-së.

Linku për votim: 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]