Donjeta Sadiku fitoi medaljen e argjendtë në turneun ndërkombëtar “Balkan”

E premte,  23 shtator 2022

Donjeta Sadiku ka vazhduar me formën e mirë në garat ndërkombëtare. Boksierja jonë fitoi medaljen e argjendtë në turneun ndërkombëtar “Balkan”, që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Bursistja olimpike Paris 2024, shënoi dy fitore në kategorinë 60 kilogramë.

Në çerekfinale mundi francezen, Maiva Hamadouche, ish kampione e Evropës.

Në gjysmëfinale triumfoi bindshëm ndaj zviceranes, Ana Milisiq, ndërsa në finale u mund nga Shona Whitwell e Britanisë së Madhe.

Sadiku muajin e ardhshëm do të garojë në Kampionatin Evropian, që mbahet në Budva të Malit të Zi.

Në turne, drejtësinëe  ndau edhe gjyqtari ndërkombëtar, Latif Demolli.

 

 

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]