Dy humbje të Kosovës nga Greqia, të dya me një goldallim

E hënë,  10 janar 2022

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka pësuar humbje në të dyja ndeshjet e luajtura më Greqinë.

Të parën e humbi 21:20 në Prishtinë, të luajtur më 5 janar, ndërsa më 9 janar u mund 26:25 në Heraklon të Greqisë.

Të dyja ndeshjet i takonin kualifikimeve për Botërorin 2023.

Këtë javë, hendbollistët tanë luajnë dy ndeshje tjera. Të mërkurën presin Turqinë, ndërsa më 15 janar janë mysafir të Belgjikës.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]