Dy medalje të argjendta për studentët tanë në Lojërat Evropiane për Universitete

E shtunë,  30 korrik 2022

Universiteti i Prishtinës ka lënë gjurmë edhe në garat e karatesë në Lojërat Evropiane për Universitete, që po mbahen në Lodz të Polonisë.

Në konkurrencën e femrave, karateistet në përbërje Fortesa Orana, Adelina Rama, Albulena Gervalla dhe Vlerë Qerimi, fituan medaljen e argjendtë në ekipore, duke shënuar tri fitore, ndaj Universiteteve nga Turqia, Polonia dhe Kroacia. Në luftën për të artën pësuan humbje nga Universiteti Odessa Mechnikov nga Ukraina.

Medaljen e argjendtë në individuale e fitoi Betim Maliqi, kategoria -75 kg.

Ekipi ynë universitar u përbë nga 10 karateistë.

KOK përgëzon suksesin e studentëve tanë, si dhe Federatatën e Sportit Universitar të Kosovës dhe atë të Karatesë së Kosovës, për medaljet e fituara.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]