Ekipi Olimpik i Kosovës arriti në Sarajevë, i gatshëm për EYOF 2019

E shtunë,  09 shkurt 2019

Ekipi Olimpik i Kosovës ka arritur sot në Sarajevë të Bosnjë e Hercegovinës, ku prej 10-16 shkurt do të mbahet Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva & Sarajeva Lindore 2019”.
Ekspedita është nisur mbrëmë nga Prishtina, për të vijuar relacionin Shqipëri – Mal i Zi - Bosnjë e Hercegovinë, ndërsa është vendosur në Fshatin Olimpik, rreth 7 kilometra larg qendrës së Sarajevës.
Ekipi Olimpik i Kosovës përfaqësohet me skitaret, Klea Vrella e Elba Kokaj, të cilat do të garojnë në disiplinat sllallom dhe sllallom të madh.
Ceremonia hapëse e EYOF 2019 do të bëhet të dielën mbrëma, ndërsa të hënën fillojnë garat.
Pikërisht në ditën e parë të garave do të paraqiten garueset tona, të cilave iu urojmë fat dhe suksese.

 Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: