Faleminderit Banska Bystrica 2022, shihemi në Maribor 2023

E shtunë,  30 korrik 2022

Është mbyllur edhe zyrtarisht Festivali i 16-të Veror Olimpik Evropian për të Rinj (EYOF) Banska Bystrica 2022, i cili u mbajt në qytetin e Banska Bystricas së Sllovakisë prej 24-30 korrik 2022.

Në ceremoninë mbyllëse flamurin tonë e barti notarja Hana Bejiqi.

Ceremonia u organizua në palestrën e xhudos, ndërsa i pranishëm ishte edhe presidenti i Komitetit Olimpik të Evropës, Spyros Capralos.

EYOF-i i ardhshëm veror mbahet vitin e ardhshëm në Maribor të Sllovenisë.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]