KOK mbështet financiarisht përgatitjet e Donjeta Sadikut në Zvicër

E diel,  24 nëntor 2019

Komiteti Olimpik i Kosovës vazhdon mbështetjen financiare për sportistët elitarë, kandidatë për të fituar normën Olimpike Tokio 2020.
Këtë herë, KOK është duke mbështetur boksieren Donjeta Sadiku, e cila ka udhëtuar në Zvicër, së bashku me trajnerin e saj, Besim Brahimi, në përgatitje speciale.

Sipas Federatës së Boksit të Kosovës (FBOXK), Donjeta do të përgatitet për Kampionatin Balllkanik "Antalia 2019", që mbahet prej 10-15 dhjetor 2019 në Antalia të Turqisë.

Në Zvicër Donjetës do t'i mundësohen sparinge me boksiere nga Gjermania, Franca e Zvicra.

Garat kualifikuese për pikë Olimpike Tokio 2020, në boks fillojnë prej vitit të ardhshëm.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: