KOK mbulon shpenzimet e ekipit olimpik të karatesë në kampin përgatitor në Dubai

E martë,  16 shkurt 2021

 

Komiteti Olimpik i Kosovës vazhdon të mbështesë sportistët elitarë në rrugën drejt fitimit të normës olimpike Tokio 2020.

Këtë herë, KOK po u mbulon shpenzimet e përgatitjeve për tre karateistët elitarë: Herolind Nishevci, Elhami Shabani dhe Fortesa Orana, të cilët po marrin pjesë në kampin përgatitor ndërkombëtar, që po mbahet në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Të tre karateistët, do të përgatiten prej 11-26 shkurt 2021.

“Përgatitjet po shkojnë shumë mirë, po përgatitemi dy herë në ditë, ndërsa kushtet janë shumë të mira. Ka shumë garues, ku në mesin e tyre ka edhe medalistë të Evropës dhe botës, si dhe pretendentë për Lojërat Olimpike”, tha Nishevci për Komitetin Olimpik të Kosovës.

Nishevci, Shabani dhe Orana janë edhe bursistë olimpikë të KOK-ut për Tokio 2020. Të tre prej vitit 2017 janë duke ndjekur normën olimpike.

Në muajt në vijim i presin garat ndërkombëtare të vlefshme për normë. Në mars, prill dhe maj i presin Premier Ligat, të cilat mbahen në Stamboll të Turqisë, Rabat të Marokosë dhe Lisbon të Portugalisë, kurse turneu kualifikues olimpik Tokio 2020, pritet të mbahet në muajin qershor në Paris të Francës.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]