KOK mbulon shpenzimet e ekipit olimpik të xhudos për përgatitjet në Edirne dhe garën në Grand Slamin e Tel Avivit

E hënë,  15 shkurt 2021

Ekipi Olimpik i xhudos ka përfunduar pjesëmarrjen në kampin përgatitor ndërkombëtar për femra, të mbajtur në Edirne të Turqisë, prej 10-15 shkurt 2021.

Komiteti Olimpik i Kosovës edhe këtë herë ka mbuluar shpenzimet për Majlinda Kelmendin, Distria Krasniqin, Nora Gjakovën, Loriana Kukën dhe Laura Fazliun, të cilat po përgatiten para garave ndërkombëtare, të vlefshme për pikë olimpike Tokio 2020.

Pjesëmarrëse në kamp ishin edhe ekipet olimpike të Turqisë, Azerbajxhanit dhe Gjeorgjisë.

Majlinda Kelmendi, Akil Gjakova dhe Laura Fazliu, do të marrin pjesë në Grand Slamin e radhës, që prej 18-20 shkurt mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

KOK do të mbulojë shpenzimet e tyre, bazuar në vendimin e Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, për heqjen e shpenzimeve të një gare ndërkombëtare, të vlefshme për pikë olimpike.

 

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: f_kickbox_of[email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]