Kosova barazon me Danimarkën, meritoi edhe fitoren

E enjte,  21 mars 2019
Kombëtarja e Kosovës në futboll ka barazuar 2:2 me Danimarkën, në miqësoren e zhvilluar para rreth 13 mijë shikuesve në stadiumin Fadil Vokrri.

Djelmoshat tanë merituan edhe fitoren, në bazë të angazhimit, rasteve dhe lojës së treguar.
Kombëtarja e 10-të në botë barazoi shifrat vetëm në minutat shtesë me Hojbjerg.
Kosova shënoi e para me Amir Rrahmanin, dhe me epërsinë 1:0 shkoi në pushim.
Në pjesën e dytë barazoi Erikssen nga penalltia. Rezulltatin në 2:1 e ktheu Bersant Celina, para se të barazonte në shtesë Hojbjerg.
Kosova të hënën pret Bullgarinë, në kuadër të ndeshjes së parë të kualifikimeve për Euro 2020.Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: