Kosova mund Andorrën, kalon grupin parakualifikues për kampionatin botëror

E shtunë,  02 shkurt 2019

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka kaluar grupin parakualifikues për kampionatin botëror 2020.

Djelmoshat tanë kanë shënuar fitore vendimtare sot ndaj Andorrës, me rezultat 5:3. Golat për kombëtaren tonë i shënuan: Ramadan Alaj (3), Oso Gjinovci dhe Dardan Topilla.

Fitore 5:1 “dardanët” kishin shënuar edhe dy ditë më parë ndaj Norvegjisë, ndërsa humbjen e vetme e pësuan nga Bjellorusia.

Kosova grumbulloi gjashtë pikë dhe zuri vendin e dytë, pas Bjellorusisë, e cila ishte organizatore e ndeshjeve të grupit B.

Komiteti Olimpik i Kosovës përgëzon suksesin e kombëtares tonë, duke i uruar fat dhe suksese edhe në kualifikime.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]