Kosova nuk arrin të kalojë grupin parakualifikues për Kupën e Botës 2023

E shtunë,  20 shkurt 2021

Kombëtarja e Kosovës në basketboll nuk arriti të shënojë fitore ndaj Sllovakisë dhe të kualifikohet për në fazën kualifikuese të Kupës së Botës 2023.

Basketbollistët tanë u mposhtën 77:73 (23:15, 14:20, 17:20, 19:22), përkundër se deri në shumicën e kohës ishin në epërsi.

Basketbollisti më i mirë i tanëve ishte Dardan Berisha me 24 pikë.

Kosova e mbyll grupin B të fazës parakualifikuese me dy fitore dhe katër humbje.

 Islanda dhe Sllovakia u kualifikuan tutje.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]