Kosovë e madhe, fitore me zemër, jemi të parët në grup

E shtunë,  07 shtator 2019

 Kosova është treguar e madhe edhe ndaj ndak njërës prej Kombëtareve më të forta në Evropë.
Djelmoshat tanë të Kombëtares së futboll na bënë sërish krenarë, pasi fituan 2:1 ndaj Republikës së Çekisë në stadiumin Fadil Vokrri.
Vedat Muriqi në pjesën e parë dhe Mërgim Vojvoda në pjesën e dytë shënuan golat, të cilët përmbysën epërsinë e çekëve.
Me këtë fitore i prijmë grupit A me tetë pikë, dy më shumë se sa Anglia dhe Çekia.
Të martën Kosova është mysafire e Anglisë.Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: