Majlinda Kelmendi në Baku shpallet xhudistja më e mirë në Evropë për vitin 2014

E enjte,  25 qershor 2015

Organizuar nga Federata Ndërkombëtarare e Xhudos, në një Galla Mbrëmje, në Baku të Azerbajzhanit, në praninë e përfaqësuesve të  shumë mysafirëve është bërë shpallja e më të dalluarëve në sportin e xhudos për vitin 2014. Në konkurrencën e femrave epiteti i xhudistes më të mirë i ka takua kampionës së botës, Majlinda Kelmendit nga Kosova. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të pranishëm ishin  Agron Kuka, kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës, Besim Hasani, kryetar i Komitetit Olimpik të Kosovës, Driton Kuka, trajner dhe Memli Krasniqi, kryetar nderi i FXHK-së dhe njëherësh i ftuar nga KOA. Tju kujtojmë vitin e shkuar, Majlinda Kelmendi fitoi titullin e kampiones së botës në Rusi duke mposhtur në rumunen Chitu.
Kjo është një mirënjohje e madhe për Majlinda Kelmendin, Federatën e Xhudos së Kosovës, Komitetin Olimpik të Kosovës dhe institucionet relevante sportive në Kosovë.
G.Kosumi, 24  qershor, Baku 2015Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: