Presidenti Hasani vizitoi Festivalin e Tenisit “Tennis Fest 2019”

E enjte,  21 mars 2019

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, i shoqëruar nga drejtori i Departamentit të Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, Ibër Alaj, kanë vizituar sot festivalin e tenisit “Tennis Fest 2019”.
Organizuar nga Federata e Tenisit të Kosovës (FTK), “Tennis Fest 2019” po mbahet në platonë e Sheshit Zahir Pajaziti në Prishtinë, ndërsa po marrin pjesë qindra fëmijë të shkollave fillore në kryeqytet.
Presidenti Hasani dhe drejtori Alaj u mirëpritën nga drejtuesit e FTK-s, me në krye kryetarin Mehdi Rexhepi dhe sekretaren gjenerale, Fjolla Ibishi, të cilët i përgëzuan për idenë dhe organizimin e këtij festivali.
Më pas, presidenti Hasani takoi edhe trajnerët dhe fëmijët, shumica e të cilëve për herë të parë mbanin reketin e tenisit në dorë.
Festivali i tenisit do të vazhdojë edhe nesër (e enjte).
 Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: