Presidenti Krasniqi priti drejtoreshën e Asociacionit të Miqësisë Kosovaro Japoneze, Luljeta Arifi

E enjte,  17 qershor 2021

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, ka pritur të mërkurën në takim drejtoreshën ekzekutive të Asociacionit të Miqësisë Kosovaro Japoneze, Luljeta Arifi.

Në takim është diskutuar për bashkëorganizimin e aktiviteteve para pjesëmarrjes së ekipit olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Drejtoresha Arifi propozoi që për ekipin olimpik të Kosovës që do të përfaqësojë vendin në LO Tokio 2020, të organizohet një ligjëratë online për gjuhën dhe kulturën japoneze, me ç’rast ligjëruese do të jetë profesoresha Reko Dita, e cila njëherit është edhe studiuese e gjuhës japoneze.

Presidenti Krasniqi, duke përgëzuar drejtoreshën Arifi për iniciativën e marrë, shprehu gatishmërinë e KOK-ut për ta përkrahur, derisa theksoi se një ligjëratë e tillë është e mirëseardhur për ekipin olimpik.

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]