Ramadani i artë, Suma i bronztë në Ballkanikun U20

E shtunë,  13 shkurt 2021

Muhamet Ramadani ka konfirmuar edhe një herë dominimin në Kampionatin Ballkanik të Sallës U-20, që po mbahet në Sofia të Bullgarisë.

Ramadani fitoi medaljen e artë në hedhjen e gjylës 6 kg.

Në të njëjtën disiplinë, në podium si medalist i bronztë u ngjit edhe Alaudin Suma, për të cilin ishte medalja e parë në hedhje të gjylës në nivel të tillë.

Për Ramadanin ishte medalja e tretë e artë në Ballkanik për grupmoshën U-20. Dy të tilla i fitoi vitin e kaluar.

KOK përgëzon suksesin e Ramadant dhe Sumës, si dhe iu uron fat dhe suksese atletëve tjerë.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]