LOJËRAT OLIMPIKE RIO 2016

Shteti Brazil
Data e Lojërave 05 gusht - 21 gusht
2016

Kosova ka debutuar në Lojërat Olimpike RIO 2016. Ekipi Olimpik përbëhet nga tetë sportistë, ndërsa u kthye me medaljen e artë të fituar nga xhudistja, Majlinda Kelmendi.

Heroina jonë fitoi të artën në kategorinë -52 kilogramë të xhudos.

Ajo u bë sportistja e parë dhe e vetme që fiton medaljen e artë për Kosovën në Lojërat Olimpike. Padyshim se ky llogaritet suksesi më i madh ndonjëherë për sportin e Kosovës.

Lajme nga LOJËRAT OLIMPIKE RIO 2016

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]