Rezultatet e sportistëve tanë në LO “RIO 2016”

E premte,  08 shtator 2017

Majlinda Kelmendi – fitoi medaljen e artë në kategorinë -53 kilogram të xhudos. Për ta ngritur të artën, u desh ta mposhtë zviceranen Evelyne Tschopp (në 1/8 e finales), Christianne Legentil nga Mauritius (në çerekfinale), japonezen, Misato Nakamura (në gjysmëfinale) dhe Odette Giuffridan (në finale)

Nora Gjakova – u eliminua në luftën e dytë nga rumunia, Corina Caprioriu, në kategorinë deri 57 kilogram të xhudos. Ajo në luftën e parë mposhti kolumbianen, Zadinnis Amaris me ippon. Nora garoi e lënduar.

Urata Rama – shenjëtarja garoi e para në RIO. Ajo u eliminua në rrethin e parë, duke përfunduar garën me 402.3 pikë, pas katër serive me nga 10 gjuajtje. Nga 51 garuese, përfundoi e 48-ta.

Lum Zhaveli – notari ynë garoi në 50 m stil i lirë. Koha e tij ishte 24.53, duke përfunduar në vendin e parafundit (7), në baterinë e tij.

Rita Zeqiri – notarja e mbylli në vendin e fundit garën e saj në 100 metra shpinë. Ajo u rendit e treta nga tri garuese në baterinë e saj. Garën e mbylli me kohë 1:12.31 sekonda.

Qëndrim Guri – çiklisti nuk arriti të përfundojë garën prej 237.5 kilometrash.

Musa Hajdari – atleti vrapoi në disiplinën 800 metra. Koha e tij ishte 1:48.41 sekonda, duke përfunduar në pozitën e fundit në baterinë e tijj.
Vijona Kryeziu – atletja jonë garoi e fundit në Rio. Ajo e mbylli garën e 400 metrave vrapim me kohë 54.30 sekonda, duke zënë vendin e fundit në baterinë e saj, pa mundur të kalojë tutje.Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]