Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Tbilisit

E premte,  26 mars 2021

Nora Gjakova ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Xhudistja jonë mposhti në finale gjeorgjianen Eteri Liparteliani, kategoria deri në 57 kilogramë.

Krahas medaljes së artë, Gjakova fitoi edhe 1000 pikë olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Deri në finale Nora shënoi katër fitore. Mposhti Mariia Skoran e Ukrainës, Sabrina Filzmoser të Austrisë, Marica Perisicin e Serbisë, ndërsa në gjysmëfinale triumfoi ndaj sllovenes, Kaja Kajzer. Të gjitha fitoret i shënoi me Ippon.

KOK me në krye presidentin e ri, Ismet Krasniqi, përgëzon suksesin e Norës dhe gjithë komunitetit të xhudos, derisa iu uron suksese edhe xhudistëve tjerë.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]