LOR VEROR BUENOS AIRES 2018

Shteti Argjentinë
Data e Lojërave 06 tetor - 18 tetor
2018

Lojërat Olimpike Verore për të Rinj (LOR), Buenos Aires, 2018 u mbajtën prej 6-18 tetor 2018 në Buenos Aires të Argjentinës. LOR Buenos Aires 2018 vlejtën vetëm për sportistët e moshës 15-18 vjeç. Kosova u paraqitet në këto Lojëra për herë të parë. Vendin tonë e përfaqësuan pesë sportistët: Xhudistja, Erza Muminoviq (e vetmja me normë Olimpike), peshëngritësi, Bleron Fetaovski, atleti, Muhamet Ramadani, boksieri, Erdonis Maliqi dhe notarja, Melisa Zhdrella. Erza Muminoviq fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri në 44 kilogramë.

Lajme nga LOR VEROR BUENOS AIRES 2018

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]