Loriana Kuka

Xhudo

Data e Lindjes:05.04.1997
Vendi i Lindjes:Pejë, Kosovë
Kategoria:-78 kg
Trajner:Driton Kuka

KAMPIONATI BOTËROR

Medalja e bronztë: Tokio 2019

 

LOJËRAT EVROPIANE

Medalja e bronztë: Minsk 2019

 

KAMPIONATI EVROPIAN U-23

Medalja e artë: Gyor 2018

 

LOJËRAT MESDHETARE

Medalja e argjendtë: Tarragona 2018

 

MEDALJE TË ARTA

Grand Prix: Antalia 2018, Tashkent 2018,

 

MEDALJE TË ARGJENDTA

Grand Prix: Tel Aviv 2019, Marrakech 2019

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Sportit me Kuaj

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]

 

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e Kick-Boxit

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Jahë Sahiti
E-mail: [email protected]

Federata e Gjimnastikës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Bejsbollit dhe Softbollit

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: